Přeskočit navigační odkazyHOME > Sem tam zajímavá věc > Triumph Thruxton 900 Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka Triumph Thruxton 900

Triumph Thruxton 900

Britská klasika Triumph Thruxton, nostalgie z 60. let

Thruxton není obyčejná nahatá motorka. Když jsem ji poprvé viděl, bylo to jako s první dívkou, na tobě se chci svézt ,-). Z 60. let má neokoukanou vizáž a přesně takhle si představuji motorku, která má to správné charisma. Nastartovat, vychutnat zvuk řadového dvouválce, zařadit jedničku a vnímat jízdu naplno...


První pocity

Už cestou k motorce jsem byl dobře naladěn a po nastartování oněměl ,-).


Jsem zhýčkaný z cestovních endur, kde jsem trochu otupěl řešit zda se téhle záplatě na silnici vyhnout, když mi naopak dodá alespoň trochu pocitu offroadu ,-).


S Thruxtonem je to něco úplně jiného. Po pár kilometrech jsem začal naplno vnímat silnici, dobrovolně se vyhýbal čemukoliv nerovnému, hlavně podélným spárám, které mě dokázaly hezky roztancovat.


Ale i na to jsem si po chvilce zvykl a začal si konečně jízdu užívat.


Triumph Thruxton 900 Triumph Thruxton 900 Triumph Thruxton 900 Triumph Thruxton 900

Pár postřehů

Thruxton je neokoukaná motorka za kterou se každý ohlédne. Ideální pro člověka, který nechce být uniformovaným Japoncem nebo Němcem ,-).


Posed dopředu nevadí tak zádům, ale nohy jsem pod sebe skládal trochu hůř. Řadový dvouválec táhne hezky odspodu a umí se i vytáčet. Není sice žádný trhač rukou, ale to by od téhle motorky nikdo nečekal. Zrcátka... Je to o zvyku, jistě, je to stylové, jistě ,-). Ale jo, i jsem v nich něco viděl. Brzdy pracují jak mají a vzhledem k tomu, že není potřeba pro kvalitní pocit z jízdy pokořovat maximálku, nemám jim co vytknout.


Triumph Thruxton 900 Triumph Thruxton 900 Triumph Thruxton 900 Triumph Thruxton 900

Závěrem

Dokážu si představit mít tuhle motorku jako druhou v garáži na řádění. Na žádné daleké cestování není, ale má své kouzlo.

Velký dík www.zr-moto.cz za zapůjčení motky ,-).


2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru