Přeskočit navigační odkazyHOME > Výlety v zahraničí > Albánie 2015 - Křížem krážem za 16 dní Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka Albánie křížem krážem za 16 dní (20.6. - 5.7. 2015, 4807 km)

Albánie křížem krážem - účastníci zájezdu

Albánie křížem krážem za 16 dní

Kam pojedeme? Řekněme třeba podle abecedy, do země s krásnými horami, přírodou, zatím ještě západem nedotčenou, do Albánie. Velká změna, letos pojedu na motorce sám, jelikož Káťa opatruje malinkého motorkáře ,-). Itinerář jsem tedy pozměnil, bude OFFROAD.. ,-)


Posádky: Martin (BMW R 1200 GS Adventure), Ondřej (BMW R 1200 GS), Milan (Kawasaki Versys 650)

Odjezd: 20. 6. 2015
Příjezd: 5. 7. 2015
Počet dní: 16 dní
Počet km: 4807 km
Cesta: CZ ČR A Rakousko SLO Slovinsko HR Chorvatsko BiH Bosna a Hercegovina MNE Černá Hora AL Albánie GR Řecko AL Albánie MNE Černá Hora BiH Bosna a Hercegovina HR Chorvatsko SLO Slovinsko A Rakousko CZ ČR

Den 1. ČR Rakousko
Odpolední start a první spaní hned v Rakousku (198 km)

(Příbram - České Budějovice - Linz - Freistadt - Au an der Donau)

Start, slunce, déšť i slzy ;-). Jsme v dnešním cíli, hned u Dunaje... Zítra se k nám připojí třetí člen, co dnes svatbu své sestry slaví jen ;-). Kemp byl nečekaně zavřený, ale tajný odposlech číselného kódu nás pustil dál :-). Stan byl rychle rozbalen, obsah zásob vykalen :D.

Ubytování: Camping Au an der Donau (23,5 EUR/ 2 os., 2 moto, 1 stan)

Zápisy z itineráře:
Ondřej: 1 pivo na zmar, zdar. Martin: Olympijské kruhy začínáme malovat už v Budějicích ,-). DUNAJ, po proudu chcaní jde ,-). Modelové na molu, HACKování kódu do kempu. Miloň: Chlastám a žeru, na WA seru ,-). Ondřej: Tady mají peněz dost, proč jim platit? My se dneska asi opijeme, co?


Loučení před odjezdem Rakousko - první stavba stanu Rakousko - Camping Au an der Donau Rakousko - večerní Dunaj Rakousko - večerní Dunaj Rakousko - večerní Dunaj Rakousko - večerní Dunaj Rakousko - zápis do itineráře

Den 2. Rakousko Slovinsko Chorvatsko Bosna a Hercegovina
Z Rakouska do Bosny, na maso, maso, maso :-) (600 km)

(Au an der Donau - Graz - Lenart - Ptuj - Zagreb - Velika Gorica - Hrvatska Kostajnica - Podoška - Knežica - Prijedor - Sanicani)

Cesta po dálnici v Rakousku nuda, tankování u stojanu, kde blikající tlačítka teprve pustí proud, ale nikdo je přeci nečte, bylo zpestření :-). A v dnešním cíli? Masové obžerství. A to nám teď přiletěl ještě višňový zákusek :D.

Ubytování: Restoran-Pansion Ribarska Prica (41 EUR/ pokoj pro 2 a 1, se snídaní)

Zápisy z itineráře:
RAKOUSKO - Milan: Ty vole, já tam kartu dávat nebudu, to neteče. BOSNA - Martin: I s kuframa se dá skákat. Přežíračla jak svině. Pičusové, co neumění blikat. Miodrag je Chára ,-).

Rakousko - Burg Strechau Chorvatsko - Hrvatska Kostajnica Chorvatsko - Hrvatska Kostajnica Bosna a Hercegovina - příhraniční offroad směrem na Kněžicu Bosna a Hercegovina - příhraniční offroad směrem na Kněžicu Bosna a Hercegovina - příhraniční offroad směrem na Kněžicu Bosna a Hercegovina - příhraniční offroad směrem na Kněžicu Bosna a Hercegovina - příhraniční offroad směrem na Kněžicu Bosna a Hercegovina - příhraniční offroad směrem na Kněžicu Bosna a Hercegovina - ubytování v Ribarske Price Bosna a Hercegovina - ubytování v Ribarske Price Bosna a Hercegovina - žranice, maso... Bosna a Hercegovina - dobře poradil, dobře jsme i popili ,-)

Den 3. Bosna a Hercegovina Černá Hora Albánie
Vivat Albania :-) (553 km)

(Sanicani - Bronzani Majdan - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Stolac - Ljubinje - Trebinje - Klobuk - Nikšic - Podgorica - Koplik - Camping Lake Shkodra Resort)

Ptáme se místních, cesta z penzionu na jih bez objížďky na Priedor ok? No... Tak copak, honem tam :-). Lesem, nelesem, asfalt ztratil se, kopečky krásné, hned od startu jasné, že přijedeme do cíle jistě včas :D. Teď sedíme na pivku u Skadarského jezera a je tu fajn :-).

Ubytování: Camping Lake Shkodra Resort (5,5 EUR/ 1 os., 1 moto)

Zápisy z itineráře:
Martin: Stopka, tak já jako zastavuju. Ondřej: Tak já taky jako zastavuju a Miloň taky koukám a to auto za námi se to taky naučilo ,-). Milan zásadně předjíždí na zákazech, jinak se kochá sedmdesátkou. Chára: Yes... I když na něj mluvím česky ,-). Závady - Ondřej: popraskaný deflektor. Martin: brzdové světlo (stačilo očistit kontakty) a zdá se volnější řídítka (normální? vůle v silenblocích, co vydrželo vše). Milan: kovaříci v motoru.


Bosna a Hercegovina - snídaně v Ribarske Price Bosna a Hercegovina - kámoš Chára a paní, kterou ještě neznáme  v Ribarske Price ,-) Chorvatsko - Hrvatska Kostajnica Bosna a Hercegovina - cestu na Jajce jsme si zkrátili a hlavně zhezčili Bosna a Hercegovina - cestu na Jajce jsme si zkrátili a hlavně zhezčili Bosna a Hercegovina - cestu na Jajce jsme si zkrátili a hlavně zhezčili Bosna a Hercegovina - cestu na Jajce jsme si zkrátili a hlavně zhezčili Bosna a Hercegovina - cestu na Jajce jsme si zkrátili a hlavně zhezčili Bosna a Hercegovina - cestu na Jajce jsme si zkrátili a hlavně zhezčili Bosna a Hercegovina - podkova řeky Vrbas Bosna a Hercegovina - podkova řeky Vrbas Bosna a Hercegovina - podkova řeky Vrbas Bosna a Hercegovina - podkova řeky Vrbas Bosna a Hercegovina - Prozor Bosna a Hercegovina - Prozor Bosna a Hercegovina - Jablanica, tam kde most byl a už není... Bosna a Hercegovina - Jablanica, tam kde most byl a už není... Bosna a Hercegovina - Jablanica, tam kde most byl a už není... Bosna a Hercegovina - Jablanica, tam kde most byl a už není... Bosna a Hercegovina - Jablanica, tam kde most byl a už není... Černá Hora - Slansko Jezero Albánie - Skadarské jezero

Den 4. Albánie
Národní park Thethi (152 km)

(Camping Lake Shkodra Resort - Koplik - Bogë - Theth - Kir - Shkodër - Camping Lake Shkodra Resort)

Ráno jsme dobře vstali, celkem brzy vyrazili a cestu do Theth si pěkně užili. Trochu offroad a zjištění od místního šikovného výrostka, že pokračování dál na Kir je o dost horší cesta a má tak 90 km, rozhodila všeobecné veselí :-). Ale proč jsme tady? Abychom si to užili a jeli dál :-). Chlapec lhal, bylo to maximálně 50 km, ale nelhal s tím, že je to sakra o dost horší cesta... Jen ve zkratce - Milan učil moto plavat (zapadl celým kolem, nepadl :-)), já si dal mimo itinerář trialovou vložku a potřeboval pomoci s otočením hrocha v šutrech a stoupání, netuším jak velkém, ale ****** velkém. Ondřej držkoval už od startu, ale pak se srovnal, jelikož toho měl po právu plné kecky se silniční motorkou Miloň. Klobouk dolů, dal to :-)

Ubytování: Camping Lake Shkodra Resort (5,5 EUR/ 1 os., 1 moto)

Zápisy z itineráře:
Milan: Mě se tak klepou ruce, že až se půjdu vychcat, tak se rovnou vyhonim ,-). Já neřídím motorku, ale ona mě. Občas si někam odskočí. To mají jen batůžek? To už je vidíme naposled a asi i rodiče ,-)). Martin: trialová vložka a pak neví co s tím. Milan: Hop do strouhy a už jsme ho tahali. Proč si tam jel, vždyť je to hluboký? Já nevím, myslel jsem, že to projedu... Milan: Budeme smrdět, motorky rozsekaný, co tu budeme ty 2 týdny dělat? Martin: Jediné souřadnice za celou cestu co máš na starosti a stejně k bankomatu s výběrem zdarma netrefíš? Ondřej: Tak dlouho machruju, že mám výběry z bankomatu zdarma až vyberu z jiný karty ,-). Martin: Ty vole, zas šmoulové... Ševcovský učeň s 3M páskou. Miloň: Jediná výhoda Stelvia je, že si tam dáš dobrou housku ,-).


Albánie - probuzení u Skadarského jezera Albánie - probuzení u Skadarského jezera Albánie - pláž je hezká, voda teplá Albánie - pláž je hezká, voda teplá Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi, kdo nemá fotku Francesca, jako by tu ani nebyl ,-) Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - všimněte si vlevo dole hlíny u strouhy, tam se posadila kawa na motor ,-) Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - Národní park Thethi Albánie - běžně tady jezdili na skútrech a my z toho dělali Off s velkým O ,-) Albánie - Národní park Thethi Albánie - njn., armádní obuv a nevydržela, mrcha ,-)

Den 5. Albánie
Kraj řeky Valbone (195 km)

(Camping Lake Shkodra Resort - Shkodër - Gomsoqë - Puke - Fierzë - Bajram Curri - Maskollata - Rilindja Hotel)

Prokleté hory byly skvělé, pro nás náročné, tak jsme dnešní dopoledne věnovali utahovaní šroubů, lepení podrážky a celkové regeneraci ;-). Díky tomu jsme nestihli jezero Komani a dali si přejezd po suchu, ale za to krásnou cestou do Valbony. Konec cesty v nepromocích, ale ovce s jogurtem za to stála ;-).

Ubytování: Rilindja Hotel (7 EUR/ 1 os., se snídaní)

Zápisy z itineráře:
1. Peja, 2. Tirana, 3. Korca. To je jedno jaký pivo, hlavně studený ,-). Ty vole, my jsme vypili Tiranu? Milan si nainstaloval WhatsApp ,-).


Albánie - pohled na Prokleté hory, naštěstí jsme tam byli včera... Albánie - most u vesnice Gomsiqe e Epërme Albánie - Gomsiqe e Epërme Albánie - u vesnice Flet Albánie - u vesnice Flet Albánie - u vesnice Blerim Albánie - Dardhe Albánie - SH22 do Fierzë Albánie - přehrada u Fierzë Albánie - přehrada u Fierzë Albánie - přehrada u Fierzë Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone, dnešní ubytování Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone, dnešní jídelna ,-) Albánie - kraj řeky Valbone, dnešní jídelna ,-) Albánie - kraj řeky Valbone, dnešní jídelna ,-) Albánie - kraj řeky Valbone, dnešní jídelna ,-) Albánie - kraj řeky Valbone, tradiční ovečka ,-) Albánie - kraj řeky Valbone, dnešní ubytování

Den 6. Albánie
Do Valbony co to jde a pokus o Lurská jezera (250 km)

(Rilindja Hotel - Bajram Curri - Vlad - Krüme - Kukës - Kolesjan - Cernjevë - Fushe Muhurr - Kodër Leshaj - Zall Dardhe - Zall-Rec - Ujmisht)

Po probuzení v posteli a neskutečně dobré a velké snídani, jsme zajeli až na konec Valbony. Moc krásné místo, co si zaslouží více času... Dnešní cíl měla být Lurská jezera. Jeli jsme na ně od jihu, ale Milanovo motorka na to prostě není. Z mapy je vidět, že cesta nebyla žádná sranda. Teď táboříme u říčky na divoko, každý ve svém stanu. Očista proběhla v ledárně, ale byla fajn. Večeře byla tradičně velká a teď tu koukáme na hvězdy, které se klubou víc a víc ;-).

Ubytování: U soutoku Drini i Zi a Perroi i Bushtrices (0 EUR/ 1 os.)

Zápisy z itineráře:
Ondřej: Já si místo motorky domů přivezu haldu trsátek. Milan: Se tady furt mrdáme a stejně píču vidíme. Martin: Si kluci asi mysleli, že jedeme do Rakouska ,-). Silnice SH23 Kukes v mapě only 4x4 = nádherná asfaltka.


Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone, hafan, který nám v noci ukázal cestu z píva do penzionu ,-) Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - kraj řeky Valbone Albánie - Jaho Salihi Albánie - kousek před Golaj Albánie - kousek před Golaj Albánie - kousek před Golaj Albánie - kousek před Golaj Albánie - před Kukës Albánie - Cernjevë Albánie - Fushë Muhurr Albánie - Fushë Muhurr Albánie - u Sllovë Albánie - Fushë Muhurr Albánie - Fushë Muhurr Albánie - Fushë Muhurr Albánie - cesta podél řeky Černé Drin Albánie - cesta podél řeky Černé Drin Albánie - cesta podél řeky Černé Drin Albánie - cesta podél řeky Černé Drin u Skavicë Albánie - cesta podél řeky Černé Drin u Skavicë Albánie - cesta podél řeky Černé Drin, den pomalu končí, je na čase hledat spaní Albánie - cesta podél řeky Černé Drin, lepší místo jsme najít ani nemohli ,-) Albánie - cesta podél řeky Černé Drin, lepší místo jsme najít ani nemohli ,-) Albánie - přišli nás pozdravit místní děti, slušné a milé Albánie - focení na sekvenci byla jedna velká taškařice ,-)) Albánie - nejstarší dostal od Milana nůž a ráno přišel znovu poděkovat ,-) Albánie - asi se rozkřiklo, že máme bonbóny ,-) Albánie - nic nechtěli, jen si povídat, moc hezký večer, možná ten nejhezčí... Albánie - kluci už šli spát, signál nebyl, tak jsem něco pofotil ,-)

Den 7. Albánie
NP Bredhi i Drenoves, jsme skoro v Řecku ;-) (413 km)

(Ujmisht - Kukës - Munaz - Fushë-Kruje - Tiranë - Elbasan - Librazhd - Podgarec - Korcë - Drenovë - Borovë - Farma Sotira)

Sedíme v chatce na farmě, po večeři a ušetřeni stavění stanů. Zkusili jsme dnes cestu lepší, o to delší a na mapě jsou vidět základy olympijských kruhů :D. Jsme NENAPRAVITELNÍ, do Tirany nepojedem, je to strašnej zámrd a? Hop tam ;-). Dnes to ale celkem šlo, na Balkán ;-).

Ubytování: Farma Sotira (7 EUR/ 1 os., se snídaní)

Zápisy z itineráře:
Vozíčkář x autobus. Opět Tirana. Libová dálnice, levá, pravá. Martin: Ty už jsi zase nasranej z tý cesty co? Milan: Ty hupy byly dobrý, občas mě to odhodilo, ani nevím kam ,-).


Albánie - probuzení u soutoku Drini i Zi a Perroi i Bushtrices Albánie - probuzení u soutoku Drini i Zi a Perroi i Bushtrices Albánie - cesta kolem Černé Drini je nezapomenutelná... Albánie - cesta kolem Černé Drini je nezapomenutelná... Albánie - cesta kolem Černé Drini je nezapomenutelná... Albánie - NP Bredhi i Drenoves, už na začátku parku potřebovali dělat kluci vše možné, jen nejet dál ,-) Albánie - NP Bredhi i Drenoves, projížděl jsem starými doly a cesta byla dobrá, ale tady už... Albánie - NP Bredhi i Drenoves, tady jsem šel na průzkum pěšky, kouknul na telefon bez signálu a uznal, že to za to nestojí Albánie - NP Bredhi i Drenoves, njn., není třeba mít spousty koní pod kapotou ,-) Albánie - NP Bredhi i Drenoves, njn., není třeba mít spousty koní pod kapotou ,-) Albánie - NP Bredhi i Drenoves, alespoň jedna selfie ,-) Albánie - NP Bredhi i Drenoves, opuštěné doly Albánie - NP Bredhi i Drenoves, opuštěné doly Albánie - NP Bredhi i Drenoves, opuštěné doly Albánie - Farma Sotira, milé překvapení, nebudeme spát ve stanech ,-) Albánie - Farma Sotira, milé překvapení, nebudeme spát ve stanech ,-) Albánie - vlezou všude ,-) Albánie - vlezou všude ,-) Albánie - vlezou všude ,-) Albánie - vlezou všude ,-) Albánie - Farma Sotira Albánie - první chod ,-) Albánie - první chod ,-) Albánie - Farma Sotira Albánie - Farma Sotira

Den 8. Albánie Řecko
Na skok do Řecka k Vikos kaňonu a Blue Eye v Albánii (243 km)

(Farma Sotira - Carshovë - Přechod do Řecka Tre Urat - Monodendri - Přechod do Albánie Kakavia - Jorgucat - Modré oko - Mesopotam - Sarandë - Himarë - Camping Kranea)

Dnes jsme opět nepřekvapili a najeli o krapet víc. Ale nekoukni se do největší díry v Evropě, když jsi od ní takový kousek :-). Cestou k moři jsme si ještě okoukli Blue Eye, další díra, vyvěrající kvanta vody krásné barvy a neuvěřitelná hloubka. Teď sedíme na točené Tiraně, na zdraví :-).

Ubytování: Camping Kranea (5 EUR/ 1 os., stan, moto)

Zápisy z itineráře:
Řecko: kaňon Vikos a želva na silnici. Kokoti na řeckých hranicich - půl hodiny čekání na zvednutí závory - asi siesta. Martin: Tlačítko od závory musí zmáčknot další člověk, ten první na to nemá školení. Modré oko: Otužilci to dali, já fotil, ostatně jako vždy ,-). Ondřej: Vzal za to při předjíždění a už tancoval - klouže to! Milan: Máš nasráno? ,-). Ondřej: Kolíkování stanů v šutrech, mega vítr - prý je to u moře normální. Martin: Njn. hošani jsou dnes z cukru ,-). Rakije v kempu, jako odměna za vypitá piva ,-).


Albánie - Farma Sotira, fajn pokec s borcema z Rakouska Albánie - Farma Sotira Albánie - Farma Sotira Albánie - Farma Sotira Albánie - Leskovik a získaná rada o kaňonu Vikos Albánie - řeka Limi Vjosa, hele most, brzdy ,-) Albánie - řeka Limi Vjosa Albánie - řeka Limi Vjosa Albánie - řeka Limi Vjosa Albánie - řeka Limi Vjosa Řecko - Aoos River Řecko - Monodendri Řecko - Monodendri Řecko - Monodendri Řecko - Monodendri Řecko - Monodendri Řecko - Monodendri, kaňon Vikos 1100m hluboký Řecko - Monodendri, jedna želva Řecko - Monodendri a druhá ,-) Řecko - Monodendri Řecko - borec u Kalpaki ,-) Albánie - Blue Eye Albánie - Blue Eye Albánie - Blue Eye, vlezou všude ,-) Albánie - Blue Eye Albánie - Blue Eye Albánie - Himarë, u kempu Kranea Albánie - Himarë, u kempu Kranea Albánie - Himarë, kemp Kranea

Den 9. Albánie
Ponorková základna, Porto Palermo Castle a válení u moře ;-) (25 km)

(Camping Kranea - Himarë - Porto Palermo - Himarë - Camping Kranea)

Snídaně, koupání v moři, na lehko na moto na základnu ponorek, kam přes bránu se prý nikdo nedostane, my hlídací krávy obelhaly a stezkami se až k moři dostali a ponorkový úl vyfotili ;-). Pak zchladit do pevnosti jsme se šli, kde harém byl ;-).

Ubytování: Camping Kranea (5 EUR/ 1 os., stan, moto)

Zápisy z itineráře:
Ponorková základna - Martin: Ty krávy jsou lepší než alarm. Milan: Ondřeji pojď, maximálně tě zastřelej ,-). Pevnost Ali Paši Tepelenského s bordelem. Ryby no exista. Ondřejovo nové boty a 1 litr hrachovky ,-). Nákupy, nic nemají kromě čínskejch sraček. Dopo i odpo koupání, plast pívo na pláži. Chlazení petek v moři. Klobásky na pánvičce s točeným pívem z hospody. Opět večerní Rakie. Kam jde Ondřej? Na záchod ty vole, tam je hajzl přece ,-). Celkem naváto, prý jsme si vylili hlavy ,-)).


Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, kráva mořská ,-) Albánie - Porto Palermo, krávy mořské ,-) Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo, ponorková základna Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Porto Palermo Castle Albánie - Himarë Albánie - opět na pláži u kempu Kranea Albánie - v Albánii nejsou k vidění ženský, a když se nějaká ukáže, foťák fotí a fotí a fotí ,-)) Albánie - je dobrá ,-) Albánie - nutné doplňování tekutin ,-) Albánie - a opět večeře alá pánvička ,-) Albánie - opět tekutiny ,-) Albánie - krásný večer... Albánie - krásný večer... Albánie - krásný večer...

Den 10. Albánie
Nabírání sil na cestu domů :-) (0 km)

(Camping Kranea)

Dnešek byl plážový, odpočinkový, volný ;-). Zítra už nabíráme směr k domovu, máme to daleko, ještě pár cílů v cestě, tak těšte se ;-).

Ubytování: Camping Kranea (5 EUR/ 1 os., stan, moto)

Zápisy z itineráře:
VOLNO ,-). 1/2 meluna, zbytek dětem. Pizza, pívo za 80. Moc toho za tento den v itíku není... Bylo zasloužené volno ,-)


Albánie - je libo spát pod střechou... Albánie - bez komentáře... Albánie - bez komentáře... Albánie - bez komentáře... Albánie - bez komentáře... Albánie - bez komentáře... Albánie - bez komentáře... Albánie - paní je ostrá jako břitva ,-)

Den 11. Albánie
Kaňon Osumi překazil déšť a první pády.. (410 km)

(Camping Kranea - Palasë - Vlorë - Levan - Luzat - Këlcyrë - Piskovë - Raban - Luzat - Levan - Lushnjë - Kavajë - Karpen - Kamping pa Emer)

Krásně naplánované jsme to měli :-). Loučení na jihu, rychlý přejezd ke kaňonu přes fajn offroad a šup sem s tím. Začalo pršet, bláto ve výjezdech udělalo své a 2x ulehnutí motorek nás otočilo zpět. Všichni OK, jen šrámy na duši :-). Nakonec jsme najeli zpět na hlavní a teď dopíjíme Korcu u Dures :-).

Ubytování: Kamping pa Emer (36 EUR/ 3 os.)

Zápisy z itineráře:
Stávkující kawa při odjezdu. Déšť v horách = 2x crash (Milan a Ondřej, aby mu to prý nebylo líto ,-). Milan: Já jsem takovej čůrak, vždycky řeknu, že tam nepojedu a nakonec tam stejně jedu ,-). Martin: A zase offroad, jen 10 km ,-). Bylo to víc a díky dešti a pádům jsme nezkusili jet dál.


Albánie - kousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - bkousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - kousek za Palasë Albánie - most za Tepelenë Albánie - most za Tepelenë Albánie - most přes Lumi Vjosa Albánie - most přes Lumi Vjosa Albánie - most přes Lumi Vjosa Albánie - kousek před Piskovë Albánie - kousek před Piskovë Albánie - odbočka do Parku Kombëtar Bredhi i Hotovës Albánie - odbočka do Parku Kombëtar Bredhi i Hotovës Albánie - první kapky deště máme za sebou, nepromoky na sobě... Albánie - a ženeme se ještě do většího bordelu... Albánie - krajina je tu krásná, ostrá, ale déšť a bláto mohlo za pád Milana a další výjezd v obci Karpen byl pro Versys nereálný Albánie - točíme se zpět, mrzí mě to, kaňon Osumi musí počkat... Albánie - energii a dobrou náladu jsme získali zpět ve stánku u silnice ,-) Albánie - energii a dobrou náladu jsme získali zpět ve stánku u silnice ,-) Albánie - pohled z terasy restaurace v Kamping pa Emer Albánie - a zase ty tekutiny ,-) Albánie - a zase ty tekutiny ,-) Albánie - a zase ty tekutiny ,-)

Den 12. Albánie
Na pláž, kde nikdo není, Cape of Rodon... (112 km)

(Kamping pa Emer - Kavajë - Durrës - Mammas - Shetaj - Cape of Rodon)

Kam teď? Někam k severu, posunout se pomalu k domovu. Na cípu nad Durres je pláž, kde nikdo není. Přijeli jsme tam a přes půlku pláže nová lehátka a místo bunkru malé bistro... Ale nikde nikdo ;-). Plaveme si, opalujeme a najednou, fotografové, kameraman, družičky a viděli jsme tradiční svatbu i se společnou fotkou s novomanželským párem ;-). Bylo to fajn, pak ještě další tři svatby a pak zase klid. Naštěstí neuklidil nikdo lehátka, tak jsme je drapli, dali pod přístřešek u báru a ležení bylo hotové ;-). Noc v pohodě, jen někde v dáli hrála muzika a říkal jsem si, jestli té samoty není až moc :D.

Ubytování: Cape of Rodon (0 EUR/ 1 os.)

Zápisy z itineráře:
Kemp nu exista. Vypadali jsme hladově, tiranská omladina nám věnovala jídlo a pívo, o které jsme se částečně podělili omylem s mravenci. Martin: Napij se Ondřeji. Ondřej: Né, já nechci. Martin: Na nákup pojede ten, kdo bude střízlivej. Ondřej: Dej mi taky napít ,-). 3x svatba v pustině - foto se svatebčany máme. Nocleh na lehátkách. Padla poslední slivka a tradičně jsme vypili obsah baru místních prodejců ,-).


Albánie - naše ubytování v Kamping pa Emer Albánie - naše ubytování v Kamping pa Emer Albánie - naše ubytování v Kamping pa Eme Albánie - ubytování motorek pod srubem Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Durrës Albánie - Cape of Rodon, borci z Tirani, co nám najíst dali, když nás viděli ,-) Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon, zaparkováno Albánie - Cape of Rodon, pohoda... Albánie - Cape of Rodon, Red Wings ,-) Albánie - Cape of Rodon, samota byla přerušena překvapením, konala se tu svatba a další a další...? ,-) Albánie - Cape of Rodon, samota byla přerušena překvapením, konala se tu svatba a další a další...? ,-) Albánie - Cape of Rodon, samota byla přerušena překvapením, konala se tu svatba a další a další...? ,-) Albánie - Cape of Rodon, samota byla přerušena překvapením, konala se tu svatba a další a další...? ,-) Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon Albánie - Cape of Rodon, nádherný západ slunce Albánie - Cape of Rodon, východ měsíce osvítil celou pláž... Albánie - Cape of Rodon, kroužíme těma rukama, pořádně ,-) Albánie - Cape of Rodon, kvíz, co to tak asi je? ,-)

Den 13. Albánie
Cape of Rodon pěšky a přesun ke Skhoderu na moto (143 km)

(Cape of Rodon - Shetaj - Mammas - Vorë - Fushë-Kruje - Lezhë - Skhodër - Camping Lake Shkodra Resort)

Samota je někdy fajn, ráno nás probudily jen dva skútry, na kterých přijela omladina lovit harpunou ryby. Na fotkách z tohohle místa jsem viděl krásnou pevnost a podél vody šel na průzkum. Krapet dál byl úplný cíp, ale fakt zajímavý. Po návratu se Ondřej mechanik rozhodl vyměnit žárovku. Byla z toho hodinová anabáze a spálená záda :-). Teď už ležíme, zase jen na plachtě a posloucháme zpěv z mešity...

Ubytování: Camping Lake Shkodra Resort (6,5 EUR/ 1 os., moto)

Zápisy z itineráře:
Kostelík, stůl na svíčky venku. Milan: Ty vole, co to tu mají za gril? ,-) Procházka ve vodě, fotky z konce (sólo, lenochodi jedině na moto ,-). Hodinová anabáze s výměnou žárovky. Skadarské jezero -> termály hadr. Nákup u dědka pohodáře, jako z pohádky, ale pívo studené 0,5l jsme dovezli ,-). Milan opět leští motorku.


Albánie - Cape of Rodon, někdo by možná posnídal ,-) Albánie - Cape of Rodon, ranní pláž Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle, procházka podél pobřeží, kam lenochodi nešli ,-) Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle, místní fauna cestou podél pobřeží Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle, místní fauna cestou podél pobřeží Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle, místní fauna cestou podél pobřeží Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle Albánie - Cape of Rodon, Rodoni Castle Albánie - Cape of Rodon, zpět jdu už vyšlapanou pěšinou ,-) Albánie - Cape of Rodon, pohledy na moře jsou cestou dechberoucí... Albánie - Cape of Rodon, stačí se otočit a hrad se ukáže v celé kráse Albánie - Cape of Rodon, pohledy na moře jsou cestou dechberoucí... Albánie - Cape of Rodon, co tady dřív vše asi bylo... Albánie - Cape of Rodon, čekaně nečekané ,-) Albánie - Cape of Rodon, Kisha e Shën Antonit Albánie - Cape of Rodon, pláž San Pietro Albánie - opět v Camping Lake Shkodra Resort Albánie - opět v Camping Lake Shkodra Resort Albánie - opět v Camping Lake Shkodra Resort

Den 14. Albánie
Silnice SH20 a odpolední toulky Skadarem ;-) (132 km)

(Camping Lake Shkodra Resort - Hani i Hotit - Tamrë - Hani i Hotit - Camping - Skhodër - Camping Lake Shkodra Resort)

Poslední den v Albánii, na severu, Thethi už máme za sebou a nově vyasfaltovaná silnice SH20 na Vermosh je fajn na dopoledne. Pak koupačka v jezeře a odpoledne do nedalekého Skadaru. Mě se to město líbilo nejvíc z Albánie ;-). Ochutnali jsme dobroty prodávané na ulici, dali pívo a prošli si místní trhy. Lidé super, jídlo super, krajina, příroda, silnice, offroad, hlavně Off super ;-). Kluci teď se mnou s tím offroadem asi souhlasit nebudou, ale za mě, vše splnilo mé očekávání ;-). Poslední noc tady, zítra už Bosna, opět Ribarska Prica, fakt se tak píše ;-).

Ubytování: Camping Lake Shkodra Resort (6,5 EUR/ 1 os., moto)

Zápisy z itineráře:
Vermosh SH20 - asfaltová jen do půlky, pak zase prach a štěrk. Milan se snažil rozjet se zamčenými řídítky ,-). Skadar - 2x kečab, 1x byrek, 1x Tirana. Opět jsme vykoupili píva v minimarketu.


Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - Silnice SH20 Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie - odpolední Skhodër Albánie -odpolední Skhodër

Den 15. Albánie Černá Hora Bosna a Hercegovina
V Bosně, tam je hej :-) (576 km)

(Camping Lake Shkodra Resort - Hani i Hotit - Podgorica - Nikšič - Trebinke - Ljubinje - Stolac - Mostar - Bugonjo - Banja Luka - Prijedor - Saničani - Restoran-Pansion Ribarska Prica)

Větrnou nocí se s námi rozloučila Albánie, přejezd do Bosny byl..., horký. V Mostaru je vždy největší extrém, tentokrát 37 ve stínu. Teď už jsme v Pricně a kvalitně nažraní :D.

Ubytování: Restoran-Pansion Ribarska Prica (41 EUR/ 3 os.)

Zápisy z itineráře:
Přejezd do Bosny. Žranice. Oslava s Chárou, Rakie. Noční focení s Milanem. Osamocen Ondřej se slečnami, které už nikdo, nikde neviděl ,-).


Černá Hora - Slansko Jezero Černá Hora - Slansko Jezero Černá Hora - elektrárna za Podmilačje Černá Hora - elektrárna za Podmilačje Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica Bosna a Hercegovina - Ribarska Prica

Den 16. Bosna a Hercegovina Chorvatsko Slovinsko Rakousko ČR
V Bosně, tam je hej :-) (801 km)

(Restoran-Pansion Ribarska Prica - Saničani - Prijedor - Kněžica - Kozarska Dubica - Hrvatska Hostajnica - Velika Gorica - Zagreb - Ptuj - Bruck an der Mur - Liezen - Linz - Č. Budějovice - Písek - Příbram)

Včerejší rozlučka v Bosně se trochu zvrtla a rakie střídala rakii ,-). Asi celotripový trénink nás uchránil od odkladu dnešního ranního odjezdu... Všichni jsme v pořádku doma, dle GPS Dozoru najeli 4807 km a více se rozepíši až zítra, dnes toho je už dost ,-).

Ubytování: Doma ,-)

Zápisy z itineráře:
Cesta domů...


ČR - zvládli jsme to ,-)

2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru