Přeskočit navigační odkazyHOME > Výlety v zahraničí > - Albánie 2015 - Křížem krážem za 16 dní - ONLINE sledování Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka Albánie křížem krážem za 16 dní (20.6. - 5.7. 2015, 4807 km)

Albánie křížem krážem - účastníci zájezdu

Albánie křížem krážem za 16 dní

Kam pojedeme? Řekněme třeba podle abecedy, do země s krásnými horami, přírodou, zatím ještě západem nedotčenou, do Albánie. Velká změna, letos pojedu na motorce sám, jelikož Káťa opatruje malinkého motorkáře ,-). Itinerář jsem tedy pozměnil, bude OFFROAD.. ,-)


Posádky: Martin (BMW R 1200 GS Adventure), Ondřej (BMW R 1200 GS), Milan (Kawasaki Versys 650)

Odjezd: 20. 6. 2015
Příjezd: 5. 7. 2015
Počet dní: 16 dní
Počet km: 4807 km
Cesta: CZ ČR A Rakousko SLO Slovinsko HR Chorvatsko BiH Bosna a Hercegovina MNE Černá Hora AL Albánie GR Řecko AL Albánie MNE Černá Hora BiH Bosna a Hercegovina HR Chorvatsko SLO Slovinsko A Rakousko CZ ČR

Sledujte naší aktuální polohu

Mapa zobrazuje 23 h záznamu. Celý záznam a podrobnější informace naleznete po kliknutí zde.
ONLINE sledování naší polohy připravila firma GPS Dozor.


Kudy už jsme projeli, co jsme viděli...

Jak to vše vlastně bylo? ,-)

Jak to vše vlastně bylo? ,-) (4807 km)

Den 17. - 6.7.2015

Říkal jsem si, co dát jako poslední obrázek. Jezdili jsme na motorkách, poznávali nová místa, lidi a hlavně žrali ,-). Nakonec 16 dnů uteklo jako voda a těším se na vybírání fotek, abych si všechny zážitky připomněl a mohli jste je vidět i vy. Nakonec jsme probloudili 4807 km, kolegové 3x odložili stroje, na žluťákovi se vyklepalo pár šroubků, na Kawě popraskalo cosi pod sedlem a mě upadla podrážka na botě ,-). Byl to výlet, který stál za to a děkuji i panu Škrancovi ze společnosti GPS Dozor za sledovací krabičku, díky které jste nás mohli komandovat, proč zase stojíme ,-)). Ale hlavně virtuálně cestovat s námi a nemít o nás strach, když jsme byli o kousek dál, než ve vedlejší vesnici ,-). Sebík to doma bedlivě sledoval a Káťa posílala pozdravné info u míst, kde jsme byli v předchozích cestách spolu ,-). Ostatně zpráv k nám díky sledování doputovalo fakt hodně, jen budíčky jsme ignorovali ,-). K fotkám přidám spousty povídání, tak nás sledujte dál, i když už jsou motorky v garážích ,-).


Všichni v pořádku doma

Všichni v pořádku doma (801 km)

Den 16. - 5.7.2015

Včerejší rozlučka v Bosně se trochu zvrtla a rakie střídala rakii ,-). Asi celotripový trénink nás uchránil od odkladu dnešního ranního odjezdu... Všichni jsme v pořádku doma, dle GPS Dozoru najeli 4807 km a více se rozepíši až zítra, dnes toho je už dost ,-).


V Bosně, tam je hej :-)

V Bosně, tam je hej :-) (576 km)

Den 15. - 4.7.2015

Větrnou nocí se s námi rozloučila Albánie, přejezd do Bosny byl..., horký. V Mostaru je vždy největší extrém, tentokrát 37 ve stínu. Teď už jsme v Pricně a kvalitně nažraní :D.


Silnice SH20 a odpolední toulky Skadarem ;-)

Silnice SH20 a odpolední toulky Skadarem ;-) (132 km)

Den 14. - 3.7.2015

Poslední den v Albánii, na severu, Thethi už máme za sebou a nově vyasfaltovaná silnice SH20 na Vermosh je fajn na dopoledne. Pak koupačka v jezeře a odpoledne do nedalekého Skadaru. Mě se to město líbilo nejvíc z Albánie ;-). Ochutnali jsme dobroty prodávané na ulici, dali pívo a prošli si místní trhy. Lidé super, jídlo super, krajina, příroda, silnice, offroad, hlavně Off super ;-). Kluci teď se mnou s tím offroadem asi souhlasit nebudou, ale za mě, vše splnilo mé očekávání ;-). Poslední noc tady, zítra už Bosna, opět Ribarska Prica, fakt se tak píše ;-).


Cape of Rodon

Cape of Rodon (143 km)

Den 13. - 2.7.2015

Samota je někdy fajn, ráno nás probudily jen dva skútry, na kterých přijela omladina lovit harpunou ryby. Na fotkách z tohohle místa jsem viděl krásnou pevnost a podél vody šel na průzkum. Krapet dál byl úplný cíp, ale fakt zajímavý. Po návratu se Ondřej mechanik rozhodl vyměnit žárovku. Byla z toho hodinová anabáze a spálená záda :-). Teď už ležíme, zase jen na plachtě a posloucháme zpěv z mešity...


Na pláž, kde nikdo není...

Na pláž, kde nikdo není... (112 km)

Den 12. - 1.7.2015

Kam teď? Někam k severu, posunout se pomalu k domovu. Na cípu nad Durres je pláž, kde nikdo není. Přijeli jsme tam a přes půlku pláže nová lehátka a místo bunkru malé bistro... Ale nikde nikdo ;-). Plaveme si, opalujeme a najednou, fotografové, kameraman, družičky a viděli jsme tradiční svatbu i se společnou fotkou s novomanželským párem ;-). Bylo to fajn, pak ještě další tři svatby a pak zase klid. Naštěstí neuklidil nikdo lehátka, tak jsme je drapli, dali pod přístřešek u báru a ležení bylo hotové ;-). Noc v pohodě, jen někde v dáli hrála muzika a říkal jsem si, jestli té samoty není až moc :D.


Kaňon Osumi překazil déšť a první pády..

Kaňon Osumi překazil déšť a první pády.. (410 km)

Den 11. - 30.6.2015

Krásně naplánované jsme to měli :-). Loučení na jihu, rychlý přejezd ke kaňonu přes fajn offroad a šup sem s tím. Začalo pršet, bláto ve výjezdech udělalo své a 2x ulehnutí motorek nás otočilo zpět. Všichni OK, jen šrámy na duši :-). Nakonec jsme najeli zpět na hlavní a teď dopíjíme Korcu u Dures :-).


Nabírání sil na cestu domů :-)

Nabírání sil na cestu domů :-) (0 km)

Den 10. - 29.6.2015

Dnešek byl plážový, odpočinkový, volný ;-). Zítra už nabíráme směr k domovu, máme to daleko, ještě pár cílů v cestě, tak těšte se ;-).


Ponorková základna, Porto Palermo Castle a válení u moře ;-)

Ponorková základna, Porto Palermo Castle a válení u moře ;-) (25 km)

Den 09. - 28.6.2015

Snídaně, koupání v moři, na lehko na moto na základnu ponorek, kam přes bránu se prý nikdo nedostane, my hlídací krávy obelhaly a stezkami se až k moři dostali a ponorkový úl vyfotili ;-). Pak zchladit do pevnosti jsme se šli, kde harém byl ;-).


Na skok do Řecka k Vikos kaňonu a Blue Eye v Albánii

Na skok do Řecka k Vikos kaňonu a Blue Eye v Albánii (243 km)

Den 08. - 27.6.2015

Dnes jsme opět nepřekvapili a najeli o krapet víc. Ale nekoukni se do největší díry v Evropě, když jsi od ní takový kousek :-). Cestou k moři jsme si ještě okoukli Blue Eye, další díra, vyvěrající kvanta vody krásné barvy a neuvěřitelná hloubka. Teď sedíme na točené Tiraně, na zdraví :-).


NP Bredhi i Drenoves, jsme skoro v Řecku ;-)

NP Bredhi i Drenoves, jsme skoro v Řecku ;-) (413 km)

Den 07. - 26.6.2015

Sedíme v chatce na farmě, po večeři a ušetřeni stavění stanů. Zkusili jsme dnes cestu lepší, o to delší a na mapě jsou vidět základy olympijských kruhů :D. Jsme NENAPRAVITELNÍ, do Tirany nepojedem, je to strašnej zámrd a? Hop tam ;-). Dnes to ale celkem šlo, na Balkán ;-).


Do Valbony co to jde a pokus u Lurská jezera :-)

Do Valbony co to jde a pokus u Lurská jezera :-) (250 km)

Den 06. - 25.6.2015

Po probuzení v posteli a neskutečně dobré a velké snídani, jsme zajeli až na konec Valbony. Moc krásné místo, co si zaslouží více času... Dnešní cíl měla být Lurská jezera. Jeli jsme na ně od jihu, ale Milanovo motorka na to prostě není. Z mapy je vidět, že cesta nebyla žádná sranda. Teď táboříme u říčky na divoko, každý ve svém stanu. Očista proběhla v ledárně, ale byla fajn. Večeře byla tradičně velká a teď tu koukáme na hvězdy, které se klubou víc a víc ;-).


Kraj řeky Valbone

Kraj řeky Valbone (195 km)

Den 05. - 24.6.2015

Prokleté hory byly skvělé, pro nás náročné, tak jsme dnešní dopoledne věnovali utahovaní šroubů, lepení podrážky a celkové regeneraci ;-). Díky tomu jsme nestihli jezero Komani a dali si přejezd po suchu, ale za to krásnou cestou do Valbony. Konec cesty v nepromocích, ale ovce s jogurtem za to stála ;-)


Národní park Thethi

Národní park Thethi (152 km)

Den 04. - 23.6.2015

Ráno jsme dobře vstali, celkem brzy vyrazili a cestu do Theth si pěkně užili. Trochu offroad a zjištění od místního šikovného výrostka, že pokračování dál na Kir je o dost horší cesta a má tak 90 km, rozhodila všeobecné veselí :-). Ale proč jsme tady? Abychom si to užili a jeli dál :-). Chlapec lhal, bylo to maximálně 50 km, ale nelhal s tím, že je to sakra o dost horší cesta... Jen ve zkratce - Milan učil moto plavat (zapadl celým kolem, nepadl :-)), já si dal mimo itinerář trialovou vložku a potřeboval pomoci s otočením hrocha v šutrech a stoupání, netuším jak velkém, ale ****** velkém. Ondřej držkoval už od startu, ale pak se srovnal, jelikož toho měl po právu plné kecky se silniční motorkou Miloň. Klobouk dolů, dal to :-)


Vivat Albania :-)

Vivat Albania :-) (553 km)

Den 03. - 22.6.2015

Ptáme se místních, cesta z penzionu na jih bez objížďky na Priedor ok? No... Tak copak, honem tam :-). Lesem, nelesem, asfalt ztratil se, kopečky krásné, hned od startu jasné, že přijedeme do cíle jistě včas :D. Teď sedíme na pivku u Skadarského jezera a je tu fajn :-).


Z Rakouska do Bosny, na maso, maso, maso :-)

Z Rakouska do Bosny, na maso, maso, maso :-) (600 km)

Den 02. - 21.6.2015

Cesta po dálnici v Rakousku nuda, tankování u stojanu, kde blikající tlačítka teprve pustí proud, ale nikdo je přeci nečte, bylo zpestření :-). A v dnešním cíli? Masové obžerství. A to nám teď přiletěl ještě višňový zákusek :D.


Oslava prvního dne

Oslava prvního dne (198 km)

Den 01. - 20.06.2015

Start, slunce, déšť i slzy ;-). Jsme v dnešním cíli, hned u Dunaje... Zítra se k nám připojí třetí člen, co dnes svatbu své sestry slaví jen ;-). Kemp byl nečekaně zavřený, ale tajný odposlech číselného kódu nás pustil dál :-). Stan byl rychle rozbalen, obsah zásob vykalen :D.


Přípravy, plánování, balení

Přípravy, plánování, balení (0 km)

Den 00. - 08.06.2015

Po loňské odmlce se plány na letošní dovolenou jen dolaďují, dokonce po znovu přečtení knih, cestopisů a průvodců přibylo pár dalších míst. V sobotu odpoledne konečně vyrážíme a vy můžete cetovat ONLINE s námi, nebo se bavit tím, jak profesionálně bloudíme ,-)


2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru