Přeskočit navigační odkazyHOME > Sem tam zajímavá věc > Ochrana proti píchnutí pneumatik... Ano či Ne? Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka Ochrana proti píchnutí pneumatik... Ano či Ne?

Preventivní antidefektový tmel
Preventivní antidefektový tmel
Preventivní tmel slouží jako prevence proti okamžité ztrátě tlaku v pneumatice. Za ideálních okolností je definitivním řešením defektu do konce životnosti pneumatiky. Tmel zůstává uvnitř pneumatiky, nepřetržitě potahuje vnitřní část pneumatiky, neustále chrání pneumatiku a je připraven zacelit díry znovu a znovu.

Zkušenosti s antidefektovým tmelem

Antidefektový tmel je u nás k dostání od více výrobců. Já jsem vyzkoušel Ultra Seal a OKO Puncture Free (prý používá vojsko NATO i SEATO ,-). OKO Puncture Free vyjde levněji a nemyslím, že by byl horší. Balení pro dvě motorky se dá na internetu sehnat do 500,- Kč i s poštovným. Mnoho firem vám tmel při koupi rovnou i aplikuje, ale něco tak jednoduchého zvládne každý.


Opravdu to funguje?

Preventivní tmel používám osmou sezónu a neměl jsem jediný defekt. Těžko říct, zda jsem měl jen štěstí, ale při výměně pneu jsme na staré vyzkoušeli gumu několikrát prošít šídlem a nejvíc "zírali" Honza s Michalem ze ZR-MOTO, kteří mi neustále vyhrožují příplatkem za smrad "kekelu" při přezouvání,-). A jak že to se šídlem dopadlo? Okamžitá reakce, bez snížení tlaku, opakovaně...


Závěrem

Pokud jezdíte kolem komína a není pro vás problém si nechat motorku odvézt na vozejku, nekupujte žádnej tmel, ale vozte sebou alespoň sadu na opravu. Nezabere tolik místa a nikdy se neztratí.


Pokud jezdíte sice jen kolem komína a chcete jezdit a neřešit defekty na cestách, kupte si tmel.


Pokud jezdíte mimo naši rodnou zemi, třeba i do míst kde není servis na každém roku, kupte si tmel. Ušetří vám to spousty času, starostí i peněz.

2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru