Přeskočit navigační odkazyHOME > Sem tam zajímavá věc > Jak nabíjet telefon na motorce 12V zásuvkou Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka Jak nabíjet telefon na motorce 12V zásuvkou

Používáte navigaci v telefonu?

Používáte navigaci v telefonu a nestíhá se při jízdě dobíjet?

Dnes je v každém mobilu GPS Navigace a stala se dostupnou tak říkajíc pro každého. Ale pokud Vám nejde jen o dohledání cíle a potřebujete ji mít puštěnou celý den, jistě jste se setkali s problémem výdrže baterie, i když v celém průběhu nabíjíte.

Jde s tím něco rozumného udělat? Jde... Koupit navigaci, nebo si přečíst celý článek ,-).


Výběr správného adaptéru do 12V zásuvky

Budeme se bavit o USB "čudlech", kam můžete připojit cokoliv. Nemusíte mít na každé zařízení zvlášť nabíječku a není nad to se zamotat do kabelů při hledání toho správného ,-). Osobně na motorce nabíjím telefon, baterky do foťáku, baterky do čelovky do ruční baterky, nečekaně náhradní zdroj a interkom. Dřív jsem vozíval krabici plnou nabíjecích kabelů a adaptérů. S příchodem USB adaptérů to naštěstí odpadlo, ale o to je důležitější pořídit správný.

Není čudl, jako čudl

Když se mi "to" stalo poprvé, myslel jsem, že mi odešel telefon. Neodešel, jen 12V nabíječka prostě nevydržel na cestách pracovat celé dny v kuse a odporoučela se k věčnému spánku. Za celou dobu jsem jich vyzkoušel opravdu hodně a říkám rovnou, levnou Čínu prostě nebrat. Netvrdím, že nebude fungovat, ale po každé dovolené, někdy i v průběhu dovolené, ji můžete vyhodit. Lákadlo pár korun se zdarma poštovným nakonec dokáže hezky znepříjemnit dovolenou, třeba ve chvíli, kdy nemáte po ruce žádnou zásuvku a foťák prostě chcete nabít, jelikož ani druhá baterka si neškytne.

A jaký tedy koupit?

Nakonec jsem skončil u značky Belkin 1x2,4A. Sice je na něm také informace o výrobě v čajně, ale jezdí se mnou více jak rok a stále svítí. Netvrdím, že ostatní značky neobstojí, jen upozorňuji, že velkou zátěž náhražky nezvládnou a řešení vozit sebou náhradní náhradních není šťastné.


Máte kvalitní USB nabíječku a stejně se telefon nestíhá dobíjet?

Za všechno může kabel

Proč to stále dostatečně nedobíjí, když mám i ten nejlepší kabel, řekněme třeba od Belkinu? Přečetl jsem nespočet diskuzí a zjistil spousty kra***, jako potřebná tloušťka jádra, či co vše se dá zjistit.

Není kabel, jako kabel

Je úplně jedno jak je tlustý, dlouhý (chápejme s rozumem), kroucený, rovný. Ale zda je nabíjecí, nebo nabíjecí a datový. A proč vlastně, vždyť je to jedno? Bohužel není. V některých případech telefonu stačí, že je připojen datový kabel, vyhodnotí chybně potřebu přenosu dat a pustí do telefonu maximálně 0,5A, i když máte nabíječku třeba 2A.

Co s tím?

Číst nekonečné rady profesionálních elektrikářů se vzorci, nebo si koupit ten nejlevnější USB kabel a zkratovat ho. Případně koupit kabel klidně v Číně rovnou zkratovaný, aktuálně používám a funguje dobře.

Jak zkratovat USB na nabíjecí kabel?

Na YouTube jsou návody, já si uděla svůj foto příběh, vážně na tom nic není a kabel sloužil dlouho a mám ho stále jako rezervní.


Jak zkratovat USB na nabíjecí kabel? Jak zkratovat USB na nabíjecí kabel? Jak zkratovat USB na nabíjecí kabel? Jak zkratovat USB na nabíjecí kabel?

Na co si dát pozor

Rozříznout obal kabelu a najít bílou a zelenou barvu dokáže každý. Jen dejte pozor, abyste zkratovali dráty na straně k telefonu. Nebo si to dáte dvakrát, jako já ,-).


2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru