Přeskočit navigační odkazyHOME > Sem tam zajímavá věc > MOTOSALON 2016 - Informace Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka MOTOSALON letos s jubilejní anketou a největším počtem motoznaček

MOTOSALON 2016 - Veletrh motocyklů Brno

Nejznámější motoristické značky

Svou účast potvrdila většina velkých značek působících na českém trhu. Historicky poprvé se pod jednou střechou Motosalonu potká celý „japonský čtyřlístek“ – tedy Honda, Yamaha, Kawasaki a Suzuki. Nebudou chybět motocykly, jakými jsou BMW, Harley-Davidson, Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Triumph, KTM, Husqvarna, Ducati, Peugeot, Vespa, Benelli, Adiva, Keeway, YUKI, Kentoya, SYM i ČZ a další. Návštěvníci se mohou těšit na novinky pro rok 2016, včetně několika národních premiér.Bohatá nabídka oblečení a příslušenství

Aktivní motorkáři jistě před sezonou uvítají bohatou nabídku - přes 200 značek oblečení a příslušenství: helmy, rukavice, bundy, kombinézy, brašny, komunikátory, zabezpečení, maziva, pneumatiky ... Chcete-li se na návštěvu dopředu připravit, výčet všech značek naleznete těsně před veletrhem na stránkách i-katalogu Motosalonu. Alespoň namátkou jmenujme Arai, Bell, Clover, Dainese, Halvarssons, LS2, Modeka, Rizoma, Shark, Shoei, Schuberth, Shima. Z tuzemských výrobců například Psí Hubík, 4SR, MBW, Restless, Polednik, BIG HUSKY či TOKOZ. Obout můžete i vaše "koně" do pneumatik Metzeler, Michelin, Pirelli... Najdete i vychytávky pro údržbu a drobné opravy – protipadací rámy, ložiska, baterie, řetězy, výfuky, brzdná lanka... Vše se vyjmenovat nedá, to se musí vidět!

MOTOSALON 2016 - Jubilejní 20. ročník ankety Motocykl roku

Jubilejní 20. ročník ankety Motocykl roku

V rámci Motosalonu se v sobotu večer na společenském večeru uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Motocykl roku 2016. Základní parametry soutěže zůstávají neměnné, to znamená, že i nadále bude hodnocení provádět jak odborná komise, tak široká veřejnost. Ta bude moci hlasovat buď na internetových stránkách anebo přímo na veletrhu Motosalon na expozici u pódia. Na jednom místě tak fandové motorek uvidí, vyzkouší a hned ohodnotí přihlášené exponáty. Hlasujte na www.motocyklroku.cz a můžete vyhrát nejen krásnou motorku, ale také další desítky motoristických cen. Hlasování bylo spuštěno 1. 2. 2016!

MOTOSALON 2016 - Zajímaví hosté na zahájení i v průběhu veletrhu

Zajímaví hosté na zahájení i v průběhu veletrhu

Samotné tradiční zahájení Motosalonu proběhne ve čtvrtek ve 13:00 v hale P za přítomnosti primátora města Brna Petra Vokřála, jezdce Karla Abrahama, testovacího jezdce Pepy Sršně a známých tváří, které jezdí na motorkách – Honzy Révaie, Dalibora Gondíka a dalších jmen, která si necháme jako překvapení. Nově se na výstavě objeví i legenda českého rocku a chlap každým coulem Pepa Vojtek z Kabátů. Krásné ženy bude zastupovat cvičitelka a skútrařka Hanka Kynychová a sexy moderátorky Eva Decastelo a Štěpánka Decastelo.


Během veletrhu proběhne několik autogramiád se zajímavými hosty, např. s jezdci z letošního Dakaru, kteří přivezou i své autentické stroje. Časy a hosté jmenovitě budou upřesněni na webu Motosalonu.

MOTOSALON 2016 - Kaskadéři z Crazy Day

Kaskadéři z Crazy Day

Tradičně se návštěvníci mohou těšit na kaskadérskou skupinu Crazy Day se zbrusu novým programem, která nabídne ve venkovní Show Areně před pavilonem P a Z kaskadérskou show od synchronních jízd a Globusu smrti přes kaskadéry na kolech na speciálních rampách a trial až po parkouristy i flatland. Kaskadéři zvládají nejen napínavou show, ale jsou schopni i vysvětlit, jak zvládnout praktické zkoušky v motoškolách. O tom se přesvědčíte na testovací dráze s ukázkami úkolů, které jsou nutné pro zvládnutí zkoušek k řidičáku na motorku.

Spanilé jízdy silných strojů Yamaha a také jedna „benellka“

Zájemci o vyzkoušení silnějších strojů se budou moci zúčastnit spanilých jízd značky Yamaha mimo areál výstaviště se zajížďkou na Automotodrom. Jízdy bude pořádat mezinárodní policejní motocyklový klub Blue Knights. Motosalonu se rovněž zúčastní členové Blue Knights z blízkých zemí jako např. z Bavorska, Slovenska, Polska, Francie a Belgie a budou poskytovat cenné informace o cestování v těchto zemích. Již po 15. 2. si budete moci rezervovat termín pro testovací jízdu na některém z modelů Yamaha. Na výběr budou mít zájemci z následujících modelů: XSR700, MT-09 ABS Tracer, MT-07 Moto Cage, MT-03, FJR1300AE, XT1200ZE Super Ténéré, YZF-R3, TMAX LUX MAX, X-MAX 400 IRON MAX a nově i stroj Benelli BN 302.

BMW Motorrad ČR odhalí zcela novou motorku

BMW Motorrad v letošním roce vstupuje do segmentu maloobjemových motocyklů, a to s modelem G 310 R – jedná se o lehký roadster vhodný nejen do města, ale samozřejmě i pro začínající bikery. Tuzemská exkluzivní premiéra proběhne ve čtvrtek 3. 3. v pavilonu P v 13:30.

MOTOSALON 2016 - Čezeta se vrací

Čezeta se vrací

Jedinečnou šanci vidět výstavní premiéru nového elektroskútru Čezeta 506 budou mít letos návštěvníci brněnského Motosalonu. Na stánku českého výrobce budete moci vidět několik exponátů Čezety a promluvit si přímo s majitelem firmy – Neilem Smithem. Nejzajímavější je nicméně možnost vyzkoušet si elektrický skútr na vlastní kůži přímo na testovací ploše před veletržní halou. Jedinečná premiéra moderního elektroskútru proběhne v pavilonu P v 13:45.

MOTOSALON 2016 - Velké množství novinek od našich vystavovatelů

Velké množství novinek od našich vystavovatelů

Harley-Davidson letos opět vyhlásí mezi svými evropskými dealery soutěž o nejlepší přestavbu v projektu Battle of the Kings 2016. Letos budou předělávky vycházet z modelu Sportster Iron 883. Unikátní přestavby tohoto modelu, se kterými se dealeři z České republiky účastní celoevropské soutěže, budou vystaveny na expozici Harley-Davidson. Na stánku Hondy bude k vidění 5 kusů legendárního modelu Honda CRF1000L Africa Twin. Představení tohoto modelu bude jednou z hlavních událostí letošní motorkářské sezóny a rozhodně bude patřit k hlavním tahákům jejich expozice. Kawasaki pro letošek významně předělala motorku ZX-10R. Tento model se nechal značně inspirovat superbikovými speciály a je vybaven nejvyspělejší technologií.


Dále zde představí Triumph zcela novou řadu motocyklů Bonneville. Kromě této řady je letos připraven i nový Edventure Triumph Explorer 1200 v šesti variantách výbavy. Těšit se mohou i příznivci skútrů. Společnost A Spirit a.s. představí na svém stánku nové skútry Piaggio Liberty 125 ABS a Medley 125 ABS. S řadou novinek přichází i Yamaha. Největší z nich je model Yamaha MT-10, který zosobňuje sílu a výkon, díky motoru ze supersportovní R1. Dostupný bude od května 2016, ale již na Motosalonu si ho budou moci návštěvníci prohlédnout. Fanoušci retro stylu by se měli určitě zastavit na stánek MotoKenny. Tato brněnská lakovna dokáže, že staré stroje nepatří do starého železa. K vidění budou např. motorky JAWA 500HC, JAWA Special 1936, JAWA 350 Pérák a ČZ Sport. Veškeré další informace najdete potom na našem webu.

Motoškola s Mírou Lisým

Část profesionálního doprovodného programu bude mít na starosti známý motocyklový jezdec a kaskadér Míra Lisý. Jedenáctinásobný mistr ČR a v pořadí třetí jezdec v Evropě v trialu bude připraven popřít fyzikální zákony a vytvořit jedinečnou atmosféru. Celá motoshow je moderována samotným jezdcem za pomoci bezdrátového mikrofonu. Diváci se mohou těšit na akrobatické vystoupení spojené s jízdou na zadním a předním kole, skoky na automobilu, nácviky bezpečné jízdy, správné brzdění a vyhýbací manévr.

First Help

V rámci záchranářského vstupu s First Help se návštěvníci budou moci dozvědět zásady poskytování první pomoci při nehodách a zároveň si i prakticky vyzkoušet například nepřímou masáž srdce. Záchranáře naleznete v pavilonu P u pódia.

Automotodrom Brno představí program pro mladé jezdce

Den pro začínající jezdce, kde se budou moci návštěvníci dozvědět, jak vybrat svou první motorku i vybavení na ni. Návštěvníci se budou moci zúčastnit workshopů na různá témata např. Skútr motoškola – workshop zaměřený na začínající jezdce, kteří se tak od zkušených instruktorů Pepy Sršně, Karla Táborského a Karla Abrahama dozví základní principy chování motorky (i skútru), základy pohybu v provozu a mezi auty, zrádná místa, nebezpečné situace, oblečení, helmy, předvídání problémů. Další z workshopů bude na téma Na motorce po zadním nebo workshop Z odrážedla do MotoGP, určený rodičům a dětem, kteří chtějí začít s motorkami. Účastníky provede celým postupem kariéry dítěte. Jednotlivé kroky představí jezdci a rodiče, kteří nyní v motocyklovém sportu působí.

MOTOSALON 2016 - MOTOSALONgirl 2016

Kalendář - MOTOSALONgirl 2016

Profesionální fotograf bude během Motosalonu fotit atraktivní hostesky na jednotlivých expozicích. Ty, které posléze získají nejvíce „lajků“, se stanou tváří kalendáře pro partnery a příznivce Motosalonu.

Europacup 2016

Mezinárodní soutěž mladých mechaniků motocyklů a jízdních kol z Německa, Rakouska, Švýcarska a Česka proběhne v pátek 4. 3. 2016 v pavilonu P. Každý účastník bude řešit zadané úkoly na osmi stanovištích. O víkendu budou mít možnost zkusit své síly v praktických dovednostech i dospělí.

MOTOSALON 2016 - Vstupenky na MotoGP? Levně jen do Motosalonu

Vstupenky na MotoGP? Levně jen do Motosalonu

Veletrh Motosalon bude pro všechny fanoušky poslední šancí, jak si koupit vstupenky na letošní závod Grand Prix České republiky za nejvýhodnější cenu. „Návštěvníci Motosalonu si budou moci vstupenky koupit na stánku Masarykova okruhu tak jako v předchozích letech,“ upřesnil marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda. Ceny vstupenek na největší motoristický svátek v České republice nyní začínají na 1190 korunách za vstupenku SILVER, oblíbenější GOLD pak stojí o čtyři sta korun víc. Se vstupenkou SILVER má návštěvník přístup na přírodní tribuny po vnější straně Masarykova okruhu. Se vstupenkou GOLD pak může i na nejoblíbenější tribuny C a F. Navíc bude moci volně procházet areálem.

Vstupné na Motosalon

Vstupné pro všechny je 200,- Kč, po registraci je možné získat zlevněný vstup za 160,- Kč a rodinné vstupné na neděli je 400,- Kč – týká se dvou dospělých a až 4 dětí.


Sledujte také web Motosalonu a FB Motosalonu.


2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru