Přeskočit navigační odkazyHOME > Výlety v zahraničí > - Cestujeme na SEVER 2017 - ONLINE sledování Mapa webu Kontakty Login
MOTOTrips - logo
šipka NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
šipka SPŘÁTELENÉ WEBY
BONMOTO.CZ, vše na MOTO
WML Sidecar Černý ZR-MOTO
MOTOROUTE Sedláček - KÄRCHER
Další weby >>

šipka Cestujeme na SEVER 2017 (23.6. - 2.7. 2017, 4096 km)

Cestujeme na SEVER 2017

Cestujeme na SEVER 2017

Kam letos vyrazíme na motorkách? Co třeba ulovil vlajky do míst, kde jsme ještě nebyli? Na ZÁPAD? Hm... ani ne. Na JIH? Tam už jsem byl hodněkrát. Na SEVER? Tam furt prší. Ale... nejsme z cukru, proč vlastně ne? Jedeme na SEVER ,-).


Posádky: Martin (R 1200 GS ADV), Ondřej (R 1200 GS), Milan (Kawasaki Versys 650)

Odjezd: 23. 6. 2017
Příjezd: 2. 7. 2017
Počet dní: 10 dní
Počet km: 4096 km
Cesta: CZ ČR PL Polsko LT LitvaUžupis LV Lotyšsko EST Estonsko FIN Finsko S Švédsko DK Dánsko D Německo CZ ČR

Sledujte naší aktuální polohu - jsme v cíli, zobrazuje se projetá trasa...

Celý záznam a podrobnější informace naleznete také po kliknutí zde.
ONLINE sledování naší polohy připravila firma GPS Dozor.


Kudy už jsme projeli, co jsme viděli...

Jsme doma...

Jsme doma... (0 km)

Den 10. - 02.07.2017

Plán byl ještě v neděli cestovat, ale nekonečný déšť nás vyhnal domů. Celá cesta proběhla bez problémů, najeli jsme přes 4 tisíce kilometrů, přepluli ani nevím a do cestopisu s fotkami si zavzpomínám a popíšu průběh podrobněji, ostatně jako vždy ,-). Díky kamarádi za společné cestování, je to vždy super, i když letos to bylo nějak moc v klidu, chce to prostě ten Off ,-).


Počasí nám trochu upravilo návrat

Počasí nám trochu upravilo návrat (796 km)

Den 09. - 01.07.2017

Když chčije a chčije, všude a pořád, tak i přes nepromoky není tolik chuti poznávat zákoutí země. Předpověď na další den byla opět povzbudivá pro všechny zahrádkáře Evropy, tak jsme zvolili kratší cestu trajektem do Rostocku a doufali, že to půjde natáhnout až domů. Po fajn večeru u přátel v Kodani jsme si trochu pospali, trajekt v pořádku stihli a za stálého deště se prokousali Německem. Místy byla taková průtrž, že to i auta vzdala, hodila varovky a stála. Co z toho, nač čekat, prostě jedeme dál, oči na stopkách, užíváme ten správný plavák :-). Před Prahou jsme udělali společné foto, konečně sundali nepromoky a rozjeli se za svými rodinami...


Vraky aut v přírodě

Vraky aut v přírodě (273 km)

Den 08. - 30.06.2017

Ranní probuzení v mokru, balení v mokru, vše v mokru. Kdo by to ve Švédsku čekal :-). I přes to jsme jeli na Bilkyrkogarden Kyrko mosse, vraky aut, poházená po lese... Déšť dodal fotkám správnou atmosféru, moc se na ně těším. Nemá smysl více ve Švédsku vymýšlet, leje, že není vidět, tak se přesouváme do Dánska. Krásný most z Malmo do Kodaně známe pořád jen z obrázků, i když jsme ho přejeli :-). Využíváme nabídky Kuby a Terky a už se sprchujeme v teple domova ve velkoměstě. Velké díky, přátelé :-).


Trajekt do Švédska a noční stanování v dešti

Trajekt do Švédska a noční stanování v dešti (439 km)

Den 07. - 29.06.2017

Odjezd ze soukromé pláže proběhl v poklidu, za příjemných 6,5 stupňů. Trajekt byl dlouhý. Výjezd ze Stockholmu rychlý. Podcenene hledání spaní. Ve 22h pořád světlo. Najednou déšť a tma. Stavění stanů za deště na odpočivadle...


Jsme ve Finsku, co dál?

Jsme ve Finsku, co dál? (223 km)

Den 06. - 28.06.2017

Na trajekt jsme dorazili včas, nezabloudili, lístky měli předem zajištěné, tak vše proběhlo v pořádku, skoro :D. Čumíme nahoře na zakotvení a dohadujeme se, kam to píchne. Celkem dlouho. Pak koukneme kolem sebe a nikdo nikde, vyjíždí se zadem, blbče :-). Kvapem jdeme k výtahu, nikde nikdo, jedeme dolů, tam naštěstí ještě nějaký kamion, tak odkurtovat a hybaj :-). A co dál? Ve Finsku neplatí zákon volného kempování a fakt jsme se někoho chtěli zeptat, ale nikdo tu nebyl. Pak kolem nás prošel malý klučina s pruhem na ryby, nahodil a šel kvapíkem zpět... Během chvilky jsme tu měli rodiče, nejdřív trochu z ostra, po zjištění, že jsme z Čech, se nakonec zeptali, zda něco nepotřebujeme :-). Ale nebylo lehké se vymluvit a přesvědčit je, že můžeme zůstat jednu noc na jejich pozemku... Už jsme požili, tak by to byla dosti prekérní situace :-). A teď, v klidu ve stanu, po koupačce v moři, píšu tyhle řádky. Je 23:10 a venku je pořád světlo, se nedá spát :-).


Do Kundy, cesta je dlouhá

Do Kundy, cesta je dlouhá (374 km)

Den 05. - 27.06.2017

Po více jak 2 tisících kilometrech dorážíme k dalšímu životnímu milníku. Cesta byla náročná, až moc rovná, skoro jsme zapomněli zatáčet. Naštěstí Estoncům někdo zlámal pravítka a silnice navrhovali od ruky, zřejmě s dobrou náladou a poslepu, plné zatáček. Trochu jsme zhoblovali placku na gumách, pošpásovali se značkou a už usínáme v Tallinu, odkud zítra ráno plujeme do Helsinek. Tedy dobrou noc :-).


Hora Křížů v Litvě a televizní věž v Lotyšsku

Hora Křížů v Litvě a televizní věž v Lotyšsku (474 km)

Den 04. - 26.06.2017

Kdo byl na vojně, ví co znamená rozkaz "plyn"... :-). Tak jsme si připadali dnes, při opakovaném nasazování a sundavání nepromoků... To začalo hned po odchodu z Hory Křížů, ještě v Litvě, kde byla moc zajímavá zastávka, bez nutných komentářů... Nebýt silnic bez zatáček, řekl bych, moc zajímavá země :-). V Lotyšsku, kde teď spíme, tedy spolucestovatelé, já ťukám do mobilu tento text a je 0:45 místního času... Ale zpět k další zemi, zde jsme toho moc nestihli. Za zmínku stojí televizní věž v hlavním městě Riga. Lze dojet až k ní a je zajímavá. Silnice jsou i tady podle pravítka, ale naštěstí se dá jet s davem hezky rychle. Pivo... Ochutnali jsme a je jiné. Není vyloženě špatné, dalo by se jím propít. Ale zítra (vlastně už dnes) nás čeká přejezd do Tallinu, tak nedivočíme, dobrou :D.


Litva - Kurská kosa

Litva - Kurská kosa (372 km)

Den 03. - 25.06.2017

Celý den se nám dařilo vyhýbat mrakům, i sluníčko jsme viděli. Silnice v Litvě jsou rychlé, místní také a zpestřením nám byly zpomalovací skokánky :-). Na Kosu jsme jeli podél hranic s Ruskem, převoz proběhl rychleji, než jsme se stačili rozkoukat a štrádovali si to ve štrůdlu s neskutečným množstvím aut. Kurská kosa... Na fotkách úchvatná, v reálu ještě víc. I přes zákazy mimo trasu stojí za návštěvu... A jak to bývá zvykem, příjezd do kempu je opět notně deštivý a se vděkem bereme pokoj. Večerní koupačka v moři byla pro kolemjdoucí v péřovkách výživná a nevím koho brali za většího úchyla, zda mě, že fotím dva naháče, nebo je, že lítaj po pláži na ostro :D.


Nutný, nudný přejezd Polska a mokrý Užupis

Nutný, nudný přejezd Polska a mokrý Užupis (761 km)

Den 02. - 24.06.2017

Dnešek byl dlouhý... Nudný přejezd Polska se zlepšil po sjetí z dálnice, ale i tak mají silnice pro náruživé rovinkáře. Dojeli jsme do neznámého Užupisu, kde nám poprvé za cestu začalo pršet, ve Forest kempu bylo plno, tak jsme nakonec skončili v Hostelu Fabrika :-).


Přejezd do Polska

Přejezd do Polska (386 km)

Den 01. - 23.06.2017

Komáři, je tu plno komárů, nic psát nebudu :-). Cesta byla v pohodě, ale motorky jsou těžké, tak jim snižujeme váhu, vypijeme všechno pivo :-).


Plánování, hledání, psaní

Plánování, hledání, psaní (0 km)

Den 00. - 18.06.2017

Takový běžný, příjemný, zimní kolorit, který je hodně nabíjející, když vlastně cestujeme s předstihem... ,-)


2005- © Copyright by MOTOtrips, All rights reserved. Developed by www.WML.cz

Nahoru